Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób, by zwiększyć widoczność firmy na rynku, to odpowiedź jest jednoznaczna: za pomocą strony internetowej. To najlepsza wizytówka Twojej działalności.

Wygląd strony www, jej funkcjonalność, szata graficzna i teksty w dużym stopniu wpływają na opinie klientów o Twoim biznesie. Wygodna, estetyczna i przystępna nawigacja to główne elementy, dzięki którym potencjalny klient może stwierdzić: ta firma dba o komfortową komunikację, a więc jest profesjonalna.

Obecność marki w Internecie daje możliwość dotarcia do ogromnej liczby użytkowników z całego świata – czyli Twoich potencjalnych oraz aktualnych klientów. W Polsce dostęp do Internetu posiada wg GUS ponad 75% ludzi, a ponad 87% z nich poszukuje opinii o produktach bądź usługach właśnie w sieci.

Jeśli masz firmę a nie masz strony internetowej, tracisz ogromne możliwości dla twojej firmy. Sama strona internetowa może być i powinna być wykorzystana do wykonania bardzo wielu różnych strategii marketingowych, aby pozwolić rosnąć twojej firmie.

Strony internetowe mogą pełnić wiele funkcji i odpowiadać na różne potrzeby użytkowników. Jednak ich pierwszą i podstawową funkcją jest funkcja informacyjna.

Strony www są zatem przede wszystkim platformami do prezentowania oferowanych usług, produktów, a także wiedzy oraz idei, które dana firma promuje. To właśnie tutaj możemy przedstawić klientowi wszystkie szczegółowe informacje dotyczące produktów i usług – dokładne opisy, specyfikacje techniczne, wyniki badań i analiz oraz wszystkie te rzeczy, których nie jesteśmy w stanie przekazać w trakcie krótkiej rozmowy.

Dodatkowo na stronie możesz zamieścić adres firmy, numer telefonu, informacje o godzinach pracy i cenniku, oraz wszelkie inne istotne elementy, które pozwolą na przedstawienie Twojej firmy z jak najlepszej strony.

Po zetknięciu się z jakąkolwiek wzmianką o marce jest bardzo prawdopodobne, że konsument zajrzy do Internetu w poszukiwaniu większej ilości informacji. Jeśli znajdzie tam wszystko to, co go interesuje a na dodatek przedstawione w odpowiedni sposób (interesujący opis, ciekawe zdjęcie, dodatkowe materiały do pobrania, łatwy kontakt) istnieje ogromna szansa na to, że zostanie Twoim klientem.

Wymierne korzyści z posiadania firmowej strony www

Lokowanie funduszy w stronę internetową ma wiele zalet:

  • Promocja i kreowanie wizerunku – strona www to często pierwszy kontakt z firmą, a zatem i pierwsze najważniejsze wrażenie; ponadto obecność w Internecie świadczy o nowoczesności, profesjonalizmie i otwartym nastawieniu firmy do klientów.
  • Dotarcie do nowych klientów – będzie realne dzięki dobrej stronie, przejrzystej prezentacji oferty oraz wysokiej pozycji w wyszukiwarkach.
  • Zwiększenie sprzedaży – możliwe jest dzięki sklepowi internetowemu, a także poprzez formularze zapytań na stronie czy czytelną prezentację kontaktu do działu handlowego.
  • Elastyczne zarządzanie zawartością – upoważnieni pracownicy mogą sami w łatwy i szybki sposób zmieniać treści na stronie, aktualizować je, dodawać nowe.
  • Usprawnienie i ułatwienie komunikacji z klientem– na stronie www można znaleźć podstawowe informacje o firmie, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania; poprzez firmową stronę klient może skontaktować się ze sprzedawcą bądź serwisem.
  • Odciążanie działu handlowego przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu zadowolenia klientów, którzy samodzielnie o dowolnej porze mogą znaleźć interesujące ich informacje (choćby poznać katalog produktów i zapoznać się ze specyfikacjami technicznymi).

Nowi przedsiębiorcy, szczególnie młodzi otwierający swoje firmy mają większą świadomość. Dostrzegają te ogromne korzyści płynące z posiadania nowoczesnej, własnej strony internetowej.

Widzą jak ważna jest identyfikacja wizualna firmy, wiedzą że porządne logo, własna ciekawa wizytówka, ulotka, teczka, baner to już nie jest domena bogatej korporacji.

Taką reklamę może mieć każdy, a koszt jej wykonania wrzuca w koszty firmy. Korzyści z jej posiadania są w pełni obliczalne i mają zasadniczy wpływ na początkowe stadium rozwoju przedsiębiorstwa.

Obecnie jest coraz więcej dobrych firm reklamowych, agencji interaktywnych, które oferują profesjonalną usługę za rozsądne pieniądze. W PROJECT-YA znajdziesz cały wachlarz pewnych usług, dzięki którym Twoja firma będzie mogła się rozwijać i pozyskiwać coraz to więcej nowych klientów.

Skończyły się czasy, kiedy poczta pantoflowa była najlepszym lub nawet jedynym sposobem na pozyskanie nowych klientów. Dzisiaj są zdecydowanie bardziej skuteczne sposoby o znacznie większym zasięgu!

Strona internetowa to konieczność w dzisiejszych czasach. Konsumenci już dawno przestali wychodzić na zewnątrz w celu poszukiwania sklepów. Szukają wszystkich informacji w sieci. Jeżeli Cię tam nie ma, a Twojej strony nie da się znaleźć, odpadniesz z walki o klienta. Zadbaj o swój interes, przyszłe przychody i wygodę klientów.

Call Now ButtonZadzwoń do nas