• kontakt@project-ya.pl
  • 500-425-355
Jak wybrać dobry serwer

Dobry i stabilny serwer jest podstawą działania każdej strony www. Może on obsługiwać bazy danych lub wykonywać kopie zapasowe. Niezależnie od pełnionej funkcji powinien być mądrze wybrany.

Tylko taki zagwarantuje nam niezawodną ochronę danych przez całą dobę a pieniądze wydane na profesjonalne pozycjonowanie strony i działania marketingowe przyniosą nam oczekiwane zyski i będą skuteczne.

Serwer – co to takiego?

Jest to po prostu fizyczne miejsce, w którym znajdują się wszystkie dane o naszej stronie internetowej. Z niego również one są pobierane aby przeglądarka mogła wyświetlić je na telefonie czy komputerze.

Podstawowe rodzaje serwerów:

– serwer współdzielony zw. hosting – najprostszy, najpopularniejszy i najtańszy. Otrzymujemy do dyspozycji określoną przestrzeń na dysku a z innymi użytkownikami dzielimy pamięć RAM i procesor.

– serwer VPS – wirtualne miejsce utworzone dla nas na serwerze-matce. Działamy na stałych parametrach i nie dzielimy się niczym z innymi użytkownikami.

– serwer dedykowany – to już fizyczny sprzęt o bardzo dużej mocy obliczeniowej, która w całości służy wyłącznie nam.

Serwer – dlaczego jest tak ważny?

Twoja strona internetowa powinna być dostępna dla twoich klientów bo po to przecież inwestujesz swoje pieniądze aby rozwijać biznes. Jeśli serwer, na którym znajduje się twoja strona jest kiepskiej jakości to strona będzie ładowała się wolno, zniechęcając tym samym do odwiedzin.

Co gorsza, może się również zdarzyć, że klient wpisujący adres twojej strony zobaczy zamiast niej… komunikat o błędzie serwera. Oprócz frustracji klienta, również ty będziesz żyć w niewiedzy – w końcu nie wchodzisz na swoją stronę co chwila by sprawdzić czy działa prawidłowo. Dodatkowo taka niedostępność strony, nawet ta krótka, powoduje spadek pozycji domeny w wyszukiwarce.

A więc twoje pieniądze zainwestowane w pozycjonowanie stron również częściowo przepadają. Wybierając więc okazyjną ofertę na bardzo tani serwer sprawdźmy czy przypadkiem to nie obróci się przeciwko nam. Klienci po jakości strony określają również jakość świadczonych przez nas usług.

Na co zwrócić uwagę wybierając serwer?

Wiemy już jak mogą widzieć problemy z serwerem nasi klienci. Ważne są również nasze odczucia i czas działania w przypadku pojawiających się problemów.

Z tego powodu musimy wziąć pod uwagę jakość obsługi klienta. Nie ma serwerów zawsze niezawodnych tak jak nie możemy liczyć na pomoc techniczną przez całą dobę i wszystkie dni w roku. Warto jednak skrócić do minimum czas, w którym następuje reakcja i rozwiązanie ukazujących się komplikacji.

Ważne by strona została do działania przywrócona niemal błyskawicznie. Ponad to mając własny sklep internetowy nie możemy sobie przecież pozwolić na kilkunastogodzinne przestoje ze względu na ogromne straty finansowe, które mogą być jego skutkiem.

Jak wybrać ten najlepszy?

Potrzeby strony, wiarygodność usług dostawcy, automatyczny backup, poziom obsługi technicznej, bezpieczeństwo i stabilność serwera to najważniejsze aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy jego wyborze. Jeśli to nas nieco przerasta i nie mamy doświadczenia w tej kwestii to nie testujmy ale dajmy sobie pomóc.

Warto przemyśleć kwestię wyboru najlepszego serwera i powierzyć sprawdzonej firmie, która będzie dla nas tworzyła strony internetowe lub sklep.

Wtedy mamy pewność, że nasza witryna znajduje się w dobrych rękach i została umieszczona na serwerze tej firmy lub polecono nam zaufanego dostawcę usług serwerowych. Każda dobra agencja interaktywna dysponuje wydajnym serwerem VPS lub własnym dedykowanym oraz potrafi dobrać optymalnie serwer do potrzeb naszej strony internetowej.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji to oczywiście zachęcamy do kontaktu z nami.

Call Now ButtonZadzwoń do nas