• kontakt@project-ya.pl
 • 500-425-355

Co to jest Landing Page

Landing Page, to strona, na którą kieruje się ruch z sieci, po to, aby osoby mogły zainteresować się określonym tematem.

Takie strony powinny być dość proste, tak aby nie odciągać uwagi użytkownika innymi tematami, gdyż może to spowodować jego rozproszenia, a tego rodzaju strony stosuje się, po to, aby wywołać określone działania ze strony odwiedzających.

Landing Page, to strona, która może przydać się każdemu, kto chce podnieść wyniki sprzedaży, albo zebrać grupę odbiorców. To pojedyncze strony, na których prezentowany jest jeden produkt, albo określony temat.

Dzięki tego rodzaju, pojedynczej stronce, można namówić kogoś do zapisania się na newsletter, ale także do skorzystania z darmowego webinaru. Albo kliknięcia w link, prowadzący do określone miejsce w sieci.

Tworzymy skuteczne Landing Page

Skuteczna strona Landing Pages jest prosta, ale też i efektowna, schludna, zajmująca się tylko jedną dziedziną,

posiadająca elementy nawołujące do określonego działania.

To może być kliknięcie w przycisk, wypełnienie formularza, albo przejście na stronę z kolejnym materiałem.

 • CHWYTLIWY NAGŁÓWEK

  CHWYTLIWY NAGŁÓWEK

  Tworzenie dobrych nagłówków jest najważniejszym elementem każdej strony LANDING PAGE. To na jego podstawie określa się czy gra jest warta świeczki.
 • PRZEJRZYSTY UKŁAD

  PRZEJRZYSTY UKŁAD

  Projektowanie Landing Page jest tak samo ważne, jak jego wykonanie. Dlatego należy zacząć od dobrej jakości planu tego, jak taka strona powinna wyglądać.
 • ŁADNA GRAFIKA STRONY

  ŁADNA GRAFIKA STRONY

  Ładny i atrakcyjny wygląd Lading Page to podstawa. Projekt takiej grafiki jest bardzo ważny, gdyż stanowi ono tło które charakteryzuje się ładnym wizualnie interfejsem.
 • PROJEKTOWANIE

  PROJEKTOWANIE

  Najważniejsze elementy to: estetyka strony, jak najmniej elementów, które mogłyby rozpraszać. Skuteczna strona Landing Pages jest prosta, ale też i efektowna, schludna, zajmująca się tylko jedną dziedziną.
 • WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ PRZYCISK

  WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ PRZYCISK

  Skuteczny przycisk call to action to przede wszystkim taki który rzuca się od razu w oczy. Musi wyróżniać się spośród innych elementów graficznych na stronie.
 • SKUTECZNE LANDING PAGE

  SKUTECZNE LANDING PAGE

  Skuteczne strony, to takie które przynoszą oczekiwane efekty. Wiele jednak zależy od przygotowania takiej strony, gdyż musi ona spełniać pewne kryteria.

Do czego służy landing page?

Z całą pewnością można powiedzieć, że tego rodzaju strony służą głównie do pozyskiwania legalnych leadów.
Czyli kontaktów do osób potencjalnie zainteresowanych ofertą.

Dzięki takiej stronie można zbudować bazę mailingową, ale także zachęcić odbiorców do zapoznania się z większą ofertą, wzięcia udziału w szkoleniu. Czy na przykład pozostawienia danych kontaktowych w postaci numeru telefonu.

Tak aby osoba która ma ciekawą ofertę mogła skontaktować się telefonicznie. Dzięki takiej stronie, możliwe jest zbudowanie bazy tak zwanych ocieplonych kontaktów.

Czym wyróżniają się skuteczne Landing Pages?

Skuteczna strona Landing Pages jest prosta, ale też i efektowna, schludna, zajmująca się tylko jedną dziedziną, tematem i posiadająca elementy nawołujące do określonego działania. To może być kliknięcie w przycisk, wypełnienie formularza, albo przejście na stronę z kolejnym materiałem.

Na stronie takiej, można zostawić dane kontaktowe, ale także jest ona pozbawiona zbyt wielu odnośników, czy obrazków, które mogłyby odwracać uwagę od jej treści przekazu. Czasem bywa, że na takiej stronie jest wideo, ale ono także porusza dane zagadnienie i nawołuje do określonego działania.

Dla kogo jest landing page?

Landing Page, to strona, która może przydać się każdemu, kto chce podnieść wyniki sprzedaży, albo zebrać grupę odbiorców. To pojedyncze strony, na których prezentowany jest jeden produkt, albo określony temat. W dość wąskim spektrum, ale z wieloma cennymi, często wypunktowanymi informacjami.

Niezwykle istotnym elementem takiej strony, jest przyciągający nagłówek. Warto zastosować się do zasad marketingu, ale także mieć na uwadze, że powinien on przyciągać uwagę.

Tworząc landign page, można także stosować testy, które ułatwiają prowadzenie analiz skuteczności oferty.

Landing Page - korzyści dla biznesu

Najważniejszą korzyścią dla biznesu jest możliwość jego rozwijania, a bez sprzedaży nie da się tego zrobić. Zaś dzięki odpowiednio przygotowanej stronie Landing Page, takie korzyści można uzyskiwać, gdyż samo już postawienie strony tego rodzaju sprawia, że z tak zwanego zimnego rynku, czyli osób które nie są zainteresowane tematem, który rozwiązuje nasza oferta, można zebrać osoby potencjalnie zainteresowane.

A te już można o wiele łatwiej przekonać do czegokolwiek, na przykład do przetestowania produktu, albo jego zakupu.

Konwersja strony Landing Page

Jeśli chodzi o konwersje, to jest to kwestia ilości wykonywanych działań, względem całego ruchu na stronie. Czyli inaczej mówiąc wskaźnik skuteczności takiej strony.

I tak jeśli na stronie chodzi o zapis na webinar, to zlicza się ilość zapisów względem ogólnej ilości odwiedzin. I jeśli zapisów było dwieście, a odwiedzających tysiąc, to można powiedzieć, że konwersja zapisu wynosi 20% ogólnej ilości odwiedzin.

A to dopiero początek tego, co można potem uzyskać w wynikach sprzedaży, bo to tam właśnie konwersja ma największe znaczenie.

Tworzymy skuteczne Landing Page

Skuteczne strony, to takie które przynoszą oczekiwane efekty. W przypadku stron określanych mianem Landing Page, można mówić o dużej skuteczności ich działania, jeśli zostaną one wykorzystane właściwie.

Wiele jednak zależy od przygotowania takiej strony, gdyż musi ona spełniać pewne kryteria, zawierać właściwą treść, ale także sprawić, aby odwiedzający ją odbiorcy nie uciekali z niej, ale nieco bardziej mogli zainteresować się tematem.

Bardzo często w punktach przedstawione są korzyści, które uzyska użytkownik, który zapozna się z dalszą częścią po zapisie na takiej stronie.

Projektowanie Landing Page

Projektowanie Landing Page jest tak samo ważne, jak jego wykonanie. Dlatego należy zacząć od dobrej jakości planu tego, jak taka strona powinna wyglądać.

Ma ona jednak określone zadanie, albo zadania, które mają zostać wykonane, tak aby odbiorcy mogli przejść niejako dalej, do następnego etapu treści. To może być wspomniany zapis na listę mailingową, a tam konieczne jest wypełnienie formularza oraz zaznaczenie zgody na otrzymywanie treści marketingowych od danego oferenta.

Na szczęście nie są to treści reklamowe, czy sprzedażowe, ale raczej edukacyjne.

Tworzenie Landing Page

Tworzenie Landing Page, może wydawać się łatwe i są do tego specjalne kreatory, ale czasem problem mogą nastręczyć konieczności połączenia określonych elementów, takich jak podpięcie formularza zapisu.

Albo wykonanie kilku nagłówków, które będą wyświetlane zamiennie. Daje to potem możliwość sprawdzenia, która ich wersja jest to lepszą. Poza tym niektóre strony tego rodzaju zawierają także grafiki, albo film wideo.

A to już nieco bardziej zaawansowana technologia, z którą nie każdy sprzedawca, czy prowadzący firmę, musi umieć sobie poradzić.

You want to know first about our offers?

Subscribe to our newsletter

Call Now ButtonZadzwoń do nas